Květen 2016

Trapped in books – květen

31. května 2016 v 20:56 | PandaGirl |  Trapped in books


V květnu jsem si udělala trochu větší radost (tak nějak jsem si vynahradila ten pustý duben!). Sice jsem neutratila nejmíň, ale byla jsem spokojena, že jsem knihy kupovala s docela slušnou slevou. Ach, jak dokáže sleva zahřát u srdce. A pak nemilujte internetové knihkupectví, když jsou k Vám mnohem laskavější, nežli na některých prodejnách (ano, v emailech Vás vždy pozdraví a chovají se uctivě!). Pak si přihoďte, že někdy (často) pošlou i nějakou tu záložku či letáček s nabídkou další knih. No nedivte se, že se pak hned nakupuje lépe!
Tak dost okecávání, pojďme se podívat na to, co jsem si pořídila!

Navždy

28. května 2016 v 22:30 | PandaGirl |  >Téma týdne<


K sepsání tohohle téma týdne jsem se musela posilnit alkoholem (děti, neberte si ze mě příklad - mě táhne na 22!, takže mám na to právo. Vy se spoléhejte na čistou mysl!). Nečekejte hluboké myšlenky ani zapeklitý příběh. Prostě si ho jen užíjte :)

492 slov

Konfuciova moudrost - Ponaučení pro každého

23. května 2016 v 21:24 | PandaGirl
Konfuciova moudra - Maxenice Fermine

Možná to o mně nevíte, ale jsem takový malý fanoušek Asie a její kultury. Proto není divu, že mě zajímá jeden z největších asijských filozofů Konfucius. Jako začátek jeho učení jsem si vybrala jednoduchou knihu o tomto filozofovi. No dobře, přiznám, že to byla jediná kniha o něm, co má kamenná knihovna vlastní. Ale i to byl vtipná historka.

Maxence Fermine

23. května 2016 v 21:22První rok blogu!!!

18. května 2016 v 18:50 | PandaGirl

Všem děkujeme za Vaši návštěvnost. Je to rok, co jsme vydaly první článek na tomto blogu.
Jen díky Vám se tenhle blog stále drží.
Jsme strašně rády, že sem chodíme a že můžeme dělat něco, co lidé ocení.

Takže moc děkujeme Vaše PandaGirl a Fenris :)

A stačí jenom lehce lhát...

16. května 2016 v 17:48 | PandaGirl |  >Téma týdne<

Jako každý knihomol i já znám problém se kterým se často setkávám (hlavně u jedné knihy). Ten problém je tak obrovský, že nejraději bych občas zaskočila do vydavatelství a něco jim tam od srdce pověděla (a hned potom bych jim oznámila, že jsou skvělí, i když jsem na ně naštvaná). Drásá to duši, srdce a občas i nervy našich knihkupců (mám pocit, že bych se někdy za svou dotěrnost měla omluvit, ale to bych nebyla já). A kde je tedy zakopaná kniha? A co to má společného s tématem týdne?

AfterLife- 20. kapitola

11. května 2016 v 19:07 | Fenris

Ahoj, tady neexistující adminka Fenris a po dlouhé době přináším další kapitolu AfterLife, doufám, že se bude líbit.
Fenris


Alexandra Potter

9. května 2016 v 20:48Alexandra Potter


- angličanka
- žila v Americe, Británii, Austrálii
- redaktorka ženských časopisů
- od mala snila o tom, že vydá román
- Knihy: Co je nového, kotě?, Kde je Romeo?, Já a pan Dracy, Co je to za holku, Láska z Paříže


Já a pan Darcy – Oživení legendy?

9. května 2016 v 20:46 | PandaGirl

Já a pan Darcy-Alexandra Potter

Nad koupí této knihy jsem docela dost dlouho uvažovala. Nějak jsem si jí nebyla jistá. Miluji Austenovou a baví mě, i různé návaznosti na její knihy. Navíc se v té době u mě objevilo mé klasické "Austenovské období" (mívám ho jednou do roka). Tak kniha skončila u mě v knihovně. A jak se jí teda dařilo?

Neslyšno- Richelle Mead

2. května 2016 v 14:23 | Fenris
Ahoj, tady neexistující adminka Fenris a přicházím s recenzí na knihu od Richelle Mead a jejím románem "Neslyšno". Pokud jste knihu četli, budu ráda za vaše připomínky nebo postřehy. Pokud se na knihu chystáte, tak doufám, že vás navnadím nebo aspoň odradím.
Pro vás, jež jste knihu ještě nečetli, tak úplně na konci článku bude spoilerová část, která bude samozřejmě označena. Ale pokud si ji přečtete, tak jen na vlastní nebezpečí.