Únor 2016

Trapped in books – únor

29. února 2016 v 15:24 | PandaGirl |  Trapped in books

Tento měsíc jsem se zařekla, že se udržím hodně moc při zemi a že si nekoupím žádnou knihu…
No, jak jste uhádli, moc mi to nevyšlo! Ale zase se musím pochválit, že jsem v tomto měsíci skončila se skóre:

Knihy: 2
Průkazek do knihovny: 1
Objednaných knih: 1
Vyhraných knih: 1

Takže... Pojďme se na to podívat!

Vstávej, lásko, je ráno...

26. února 2016 v 21:08 | PandaGirl |  >Téma týdne<

Vstávej, lásko, je ráno...

Příběh jednoho děvčete (316 slov).

Rudá královna – Moc krve

24. února 2016 v 20:01 | PandaGirl
První díl ze série od Victoria Aveyard

Už na začátku upozorní na jeden malý detail - na tuhle knihu jsem se vůbec nechystala. Upřímně, neměla jsem nějakou extrémní touhu si tuto knihu přečíst. Přečetla jsem si jí na doporučení (čtěte *nátlak*) ze strany Fenris, naší tajné adminky, která o ní básnila, div, že nepřišla o hlasivky (ale recenzi ne a ne napsat)! Takže, abych shrnula tenhle úvod - o knize zas tak užasle básnit nebudu, i když byla dobrá. No pojďme na to…

Cena našich životů – mé rychlé-počty

18. února 2016 v 21:59 | PandaGirl |  >Téma týdne<

- Doufám, že článek bude dávat nějaký smysl.
Mně se zdá, jako divný nesmyl! -


Když tak uvažuji o ceně svého života, tak ať na to koukám z jakéhokoliv směru, tak se moc nedopočítám. Jak kdysi vzniklo za romantismu, jsem typ zbytečného člověka (i když já nemám talent ani peníze, postavení ani nejsem okouzlující a nikdy jsem nebyla - sakra, vždyť já nejsem ani ten zbytečný člověk!). Můj život si moc neocení, ale když se tak ohlédnu po mé knihovně. Má cena rychle stoupá!

Ten, kdo stojí v koutě - Příběh jednoho kluka.

17. února 2016 v 17:09 | PandaGirl
Ten, kdo stojí v koutě - Stephen Chbosky

Po téhle knize jsem už dlouho toužila. První jsem viděla film, které jsem si zamilovala. Emma Watson a Logan Lerman dokázali neskutečně zaujmout. Nesmím zapomenout ani na Ezra Millera, který mě okouzlil. Ale hlavně tu šlo o děj celého filmu. Strašně se mi líbil, ale já se prostě potřebovala podívat do hloubky. Proto jsem sáhla po knize!

Babička pozdravuje a omlouvá se – Na hraně reality

11. února 2016 v 15:39 | PandaGirl
Babička pozdravuje a omlouvá se- Fredrik Backman


Babička pozdravuje a omlouvá se je má první přečtená kniha od Fredrika Backmana a musím říct, že toho nelituji. U koupě této knihy jsem dlouho váhala. Velice mě zaujala anotace, ale upřímně jsem se bála, jak to autor zvládne. Váhala jsem tak dlouho, až jsem se postavila do knihkupectví a do knihy se začetla. Ten den jsem si jí nesla domů. Víte proč? Protože po jednom odstavci jsem věděla, že bude skvělá!

Domov je tam, kde jsou mé knihy

10. února 2016 v 18:12 | PandaGirl |  >Téma týdne<
Kde je domov?
Můj domov je tam, kde jsou mé knihy!

Jsem člověk, který změnami klimatu děsně trpí (a tím klimatem myslím i to, když jedu z Kladna do Prahy). Tím pádem je pro mě domov oáza klidu a míru (i když u nás doma to tak doopravdy není). Jenže i člověk jako já musí cestovat nebo se nějakým záhadným způsobem někde zabydlovat, ať už jsou to dva dny, dva týdny nebo pět let.

Seriál Shadowhunters pod lupou Pandy

10. února 2016 v 17:02 | PandaGirl |  <Knihy vs. Filmy>

!!! Článek obsahuje SPOILER a nenávistné narážky na seriál Shadowhunters !!!

Tak už je venku několik dílů, tak očekávaného seriálu Shadowhunters. Seriál je natočen na motivy knihy Nástroje smrti (The Mortal Instrument). Jelikož jsme my, fandoms TMI, na to tak čekali a měli jsme nějaká očekávání, tak jsem se rozhodla shrnout mé dosavadní pocity.

Muž jménem Ove – má první audiokniha

9. února 2016 v 22:22 | PandaGirl
Muž jménem Ove od Fredrik Backman

Tuhle knihu jsem nepřečetla, ale… Ale poctivě jsem jí poslouchala jako audioknihu. Byla to má první AK. Nikdy před tím jsem žádnou knihu neposlouchala. Zoufalá doba vyžaduje zoufalé činy. Ptáte se ná mé zoufalství? Jsou to cesty autobusem. K mému neštěstí nemohu v autobuse číst, protože se mi dělá zle. Marně jsem přemýšlela, jak si zkrátit hodinové cesty každý den. A bác! Audioknihy! Neváhala jsem a okamžitě jsem sáhla po AK Muž jménem Ove od Backmana. A jak to dopadlo?

Nesmrtelní -6-

7. února 2016 v 19:03 | PandaGirl

*Tak po dlouhé době jsem zveřejnila další část Nesmrtelných. Já vím, nevydávám moc často, ale tak nějak na mě u povídek padá splín, že nejsou tako dobré a že je nikdo nečte. Takže to bývám občas těžký. Ale nebojte, vždy se nějak seberu, abych tu kapitolu napsala :)
Tak sand se Vám bude líbit.
Panda Girl*