Zelená jako smaragd – proč si neskočit do 18. století na ples?

10. srpna 2015 v 22:18 | PandaGirl

Třetí díl (poslední) ze série Láska nezná čas od Kerstin Gier

Jak na něčem můžete být tak závislí? I pár hodin od téhle knihy pro mě bylo jako utrpení a to ani nemluvím o tom, že se mi i zdálo o cestování v čase! Proč mě autorka, tak trestala, když mě ani nezná? Celý díl mě držel pod napětím. Vůbec jsem neodhadovala, jak to může skončit. Ke konci jsem tomu ani nevěřila. Říkala jsem si, že třeba jsem přehlídla, že existuje čtvrtý díl! Ne, vážně neexistuje. Je to ukončené. Dokonce ten konec byl překvapivý. I když jsem čekala něco víc … epického. Lehce mě zklamalo, že to proběhlo tak klidně (dá se to tak říct?). Ale vůbec to ničemu neublížilo. Protože jako celek to nemám konkurenci. Tak teď to pojďme rozebrat…


Gideon, ach Gideon, je vůbec možné, že jsem pořád čekala na nějakou zradu? Proč u mě tahle postava vzbuzuje takovou nedůvěru? Nevím, prostě nevím. A to jsem mu nedůvěřovala ani přes jeho "správňácký" chování. Ale i tak ho mám ráda :D Zato jeho bratr byl něco extra, hned jsem ho měla ráda. Byl k sežrání, hned bych ho brala :D
Potěšilo mě, že se Gwendolyn za ty tři díly nezměnila - nehledě na to, že časové rozmezí je asi měsíc. No možná se transformovala do pokojové fontány, jak upozorňoval zlatý Xemérius. No prostě zase moc brečela. Ale kupodivu mi to nebylo nepříjemné, páč já osobně jsem taky taková uslzená osůbka. Takže neustálé brečení v celku i znám. Ujistilo mě to v tom, že jí mám ráda. Prostě správná hlavní postava, která se chová přirozeně v nepřirozeném prostředí.
Když už jsem zmínila drahého chrliče Xemériuse, tak se na něj rovnou vrhnu. Proč ho nemůžu mít doma? On je tak zlatý a jeho hlášky a komentování situací je tak chrličovský! Prostě opět celý díl perlil. Miluji jeho hlášky!
Další človíček, co to uměl hlásit, byla Leslie. Nejlepší kamarádka Gwendolyn. Fakt chytrá a správná holka. Rozhodně jsem si jí oblíbila (proto jsem jí tu i zmínila). Pak madam Rossini a její šaty. Ta rozhodně stojí za zmínění. Její hloupý styl mluvení byl zábavný. Navíc s ní jsou spojené šaty, které měly krásný popisy. Všechny bych je chtěla domůůůůů!
A postavu co jsem neměla ráda a lehce mě děsil … tamtadadá … hrabě Drácula! Kecám, jen Rákóczi, který těžce ujížděl na fetu! Bože, ten byl fakt těžce ujetej a divnej! Nechtěla bych ho potkat. Jak v normálním stavu, tak ani když byl v rauši.
Takže celkem - skvělá kniha, je tam hodně postav, které si člověk oblíbí, krásné popisy a všechno to okolo. Prostě jedna z mích oblíbených sérii.

!!!SPOILER část!!!
Mám k tomuhle jednu velkou výtku a to je ta blbá nesmrtelnost! Tak nějak se mi do té knihy nehodila a vůbec prostě mě tam naštvala.
Ale teď něco veselejšího, má nejoblíbenější scéna z celé série a to … Když Gideon zbije sám sebe! Strašně jsem se u toho smála. Když se z té mise vrátil, tak byl na Gwen tak naštvaný, a když zjistí, kdo ho vlastně praštil, tak si ještě přidá. No prostě jsem se u toho děsně nasmála. Gwen mladšího Gideona chránila a starší Gideon mu nadával! No prostě skvělí! Já potkat sama sebe, tak si taky dám přes hubu :D

Anotace: *Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)*

Doufám, že se Vám má recenze líbila.
Četl někdo tuhle knihu? Líbila se vám?
Vaše PandaGirl

Najdete nás i na FB: zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama