Modrá jako safír – proč si neskočit do Globu na Shakespeara?

10. srpna 2015 v 17:28 | PandaGirl

Druhý díl ze série Láska nezná čas od Kerstin Gier

Jelikož jsem tuhle sérii četla na ráz, tak jsem nemusela na tenhle díl čekat. Díky bohu! Asi bych to čekání nepřežila. Protože tahle série je… Prostě závislá. Kam se hrabe nějaký fet, když mně stačí bohatě knihy. A to, prosím, knihy neničí zdraví! Prostě zdravá závislost. Nebudu to dlouho zdržovat a rovnou se do toho pustím.

Jako předchozí díl i tenhle byl strhující. Možná se mi z celé série líbil i nejvíc. Autorka opět ukázala své kvality. Stránky mi tak příjemně a rychle utíkaly. Možná je to i tím, že se vlastně cestuje v čase, což to hodně oživuje.

Pak naše drahá dvojka. Gwendolyn se nezměnila. Pořád sebou táhne jeden problém za druhým. Na to ona je umělkyně.
Zato Gideon… V tomhle díle byl náladový, jako pubertální dívka. Dokonce i mě jeho nálady občas vyváděly z míry. A abych pravdu řekla, tak chvílemi byl děsivý. Děsivý náladový Gideon, který to stejně nakonec rozkope svou poťouchlou náladou. I tak mě však naštval, ale protože je to Gideon, tak je mu odpuštěno. Jen musím říct, že ani v tomhle díle jsem mu nezačala věřit. Pořád jsem čekala, kdy něco provede. Jasně, jednou jsem se trefila. Ale stejně jsem si myslela, že to bude horší. Když nad tím tak uvažuju, tak ne jen Gwendolyn je přidělávačka problémů. Gideon jí směle konkuruje.
V tomhle díle se objevují další postavy, které stojí za zmínění. Učitel tance Giordano, jen Giordano. Bože, ten chlap byl magor! Já ho neměla stejně ráda jako Gweny. Vůbec jsem ho nepochopila :D
A poslední třešnička na dortě (připravte si chtivé pohledy) se jmenuje Xemerius! Je to vlastně chrlič, taková malá potvůrka co jí budete milovat. A kdyby náhodou ne, tak i tak vás svou vlezlostí dostane. Navíc jeho: "Moc mě těší! Koupíš mi kočku?" je dokonalé! V podstatě všechny jeho hlášky jsou boží. Prostě toho chrliče chci!!!
Suma sumárum tahle kniha byla skvělá. Vtip i napětí, roztomilé scény i scény na zabití a k tomu všemu překvapivý konec. Navíc krásné šaty, soaré v 18. století, i další věky … no, možná se i něco přiučíte :)

Anotace: *Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!*

Doufám, že se Vám má recenze líbila.
Četl někdo tuhle knihu? Líbila se vám?
Vaše PandaGirl

Najdete nás i na FB: zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama