Maminko, tatínku ta kniha je vážně z knihovny aneb lži o knihách...

22. srpna 2015 v 13:37 | PandaGirl |  ~Články~

Zdravím~
asi téměř každý zná ten pocit, když Vám rodiče nadávají za koupi knih. U mě už to většinou už vzdali. I když ještě pořád slýchávám věty: "A kam to jako dáš?" "Nemyslíš, že už jich máš dost?"
Myslím, že to zná každý knihomol, který má sklonky ke koupi knih. Jako například já, která nemá čas chodit do knihoven a navíc prostě "Je tak hebký. Musím ho mít!" (kdo nezná, tak si pusťte Já, padouch)!


Tento článek mě napadl díky, zkopané objednávce na internetu. No naivně jsem si myslela, že když je to na skladě a objednám si to v pondělí, že mi to do pátku dojde. Jak je to velká naivita mi došlo v pátek, když mi došel e-mail o tom, že balíček předali poště. Bohužel já ho potřebovala, dokud měla mamka ranní, abych se vyhnula právě těmto následujícím lžím. Takhle se budu muset pouštět do vysvětlování, proč můj balíček stojí litra a váží dvě kila :D
A jaké mám možnosti? No v tomhle případě moc ne, ale v jiných případech (třeba kniha z knihkupectví):
Bylo to výhodný! - Vážně skvělá přesvědčovací metoda. Koupila jsem si toho tolik, protože byly slevy nebo nebylo poštovné. Nebo obojí dohromady. Čím výhodněji to zní, tím je zlost menší. V některých případech můžete být pochválení za dobrý kup. Už se mi to dokonce i stalo :D
Ta kniha je z knihovny / půjčená. - Rodiče mívají zlozvyk, že zapomínají, jak Vaše knihy vypadají. Takže jdou s klidným srdcem spát. To, že po přečtení skončí u Vás v knihovně a ne v cizí knihovně, už nezjistí. Pokud ovšem nemají dobrého pamatováka.
To je kniha (pro) kamaráda/dku. - Stejný případ jako předtím. Někdy dochází i k pochvalám, jak jste na své kamarády hodní, když jim dáváte knihy.
Tu už jsem si objednala dřív. Netušila jsem, že přijde tak pozdě. - To, že to bylo před týdnem, nevadí. Jen u toho musíte hodit správný provinilý kukuč.
Tu už mám dlouho, jen jsem jí teď vyhrabala. - Opět se spoléhá na rodičovského nepamatováka.
Tu jsem dostala od kamarádky, prý jí nechce. - Mám já to ale hodné imaginární kamarády, že!
Byl to dárek. - Ode mě, ale to nemusí rodiče vědět!

A když už ani to nezabere, tak se prostě hrdě napřimte a řekněte: "Mohla jsem si místo toho koupit cíga. Ale já dala přednost knihám. Navíc mám první díl. Přeci nebudu mít doma jen jeden díl ze série!" No buď dostanete "přes hubu" nebo se Vám dostane odseknutí, ať si děláte co chcete.

A jaké vymlouváky používáte Vy? Poradíte mi nějaký?
Doufám, že se Vás článek pobavil.
Vaš PandaGirl
Najdete nás i na FB: tu
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Choi Mari | Web | 22. srpna 2015 v 13:56 | Reagovat

Mojí mámě je to jedno, jsou to moje peníze. A já navíc knihy ani moc nekupuji. Jen velmi málo knih dokážu číst víc než jednou, prostě už to napodruhé není ono a tak se převážně spoléhám na knihovny. Ale když už si nějakou knihu kupuji, tak mi do toho nikdo nijak nekecá.

2 Aly | E-mail | Web | 24. srpna 2015 v 18:36 | Reagovat

Tátu tohle vůbec nezajímá a maminka si řekne, že jsou to moje peníze tak co.
Já patřím mezi typ lidí, který si knihy jen kupuje, protože je musí mít prostě doma v celku. :D
Ještě jsem vynadané nedostala, podle mě jsou rádi, že čtu!

3 Eoli | E-mail | Web | 30. srpna 2015 v 18:17 | Reagovat

Mám jednu výhodu, máma je stejnej magor přes knihy jako já, takže u nás nastávají situace kdy sedím normálně ve škole, o přestávce kouknu na e-mail a hle příjde mi potvrzení na objednávku 5 nových knih... Hned volám jestli to byla vážně ona a její odpověd je něco ve smyslu ať toho čekám víc, že to ještě není všechno :D
Krom toho, že je vždycky vyzvednu já, mám výhodu stejného vkusu s mámou a toho, že to platí ona. :D Jediný kdo to nesmí vidět je můj otec, takže pašiju v tašce do knihovny a pak děláme, že ji tam máme pořád :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama