Fangirl – příběh jedné z „nás“

30. srpna 2015 v 9:57 | PandaGirl

Fangirl od Rainbow Rowell

Na tuhle knihu jsem se těšila od chvíle, když jsem přišla na to, že se bude vydávat. Peci jen je to příběh o jedné "z nás"! Přeci jenom je to o dívce, která miluje svět fantasie. A tak nějak shippuje. No což, která z nás to nedělá (i když třeba zrovna nepíše FF)? Já osobně kopu za team Malec z Nástrojů smrti :D
Ale ve světě fanfiction se taky pohybuju. Ale zrovna ne na knihy :D

Proto jsem si tuhle knihu vybrala. Nápad s FF mě strašně zajímal. Rozhodně jsem za to strašně ráda, že jsem se k téhle knize dostala. Hned dopracovala k mému vrcholu knižní hitparády! Autorka má výborný styl psaní. Je jednoduchý a dost čtenářce blízký. Prostě patří mezi ty knihy které hned splupnete (Já osobně dva dny J)!Osobně nemám co knize vytknout. Měla všechno, co je pro mě důležité - originální, vtipná, smutná, zamilovaná, praštěná, romantická a mohla bych pokračovat. Její čtení bylo tak jednoduché. Prostě to planula jako voda na řece. Velice bych jí doporučovala na letní odpoledne, i když v ději je zima.

V příběhu je schovaný dost velký nádech temnoty a šílenství, které je však tak šikovně zasaženo do vtipu, že Vám to tolik ani nepřijde. O vtip tam vážně není nouze! Navíc Cath má podobný náhled na lidi, jako já. Budu jí citovat: "Divným cizím lidem, co ti budou krást tampony, smrdět po salátový zálivce a fotit tě mobilem, když spíš…" Vzhledem k tomu, že jsem pár let bydlela na internátu, takže v celku bych s tím mohla souhlasit (jen s malinkými odchylkami - tampony mi
nikdo nekradl, ale chodily si je "půjčovat"). Celkově hlášky v téhle knize stály za to. Například mě pobavila Regan -spolubydlící Cath- o antidepresivech: "Já je beru a jsem šťastná!" Velmi hezký náhled na věc.
Vždycky jsem se smála u pozorovacích sešlostí Cath s Regan v jídelně. Celkově jsem si občas připadala, jako děsná úchylačka. Vážně pořád jsem se nad tím tlemila. No, vsadila bych se, že občas to bylo úchylným úsměvem. Za to mohl Levi! Já ne! Abych byla upřímná, tak jsem si tam oblíbila hodně postav. Všechny měli prostě tu správnou duši. Nebyli to pouhé figurky. Fakt se mi to líbilo.

S minulostí v téhle knize to bylo, jako kdybych naskočila do rozjetého vlaku, a pak teprve se ptala, kam ten vlak jede. Na všechno jsem si musela přijít společně s ostatními. Jak byla Cath otevřenější k ostatním, tak byla i otevřenější k čtenářům. To se mi moooc líbilo. Ehm, vím, že to tu píšu nějak část, ale prostě se mi to FAKT líbilo!
Teď ještě něco ke konci a fanfikcím. FF mě lehce zklamali, ale ne tolik. Po rozjezdu mě pak bavili. Navíc většinou tak trochu odkazovali na budoucí kapitolu. No a jako Levi jsem chtěla vědět, jak to bude dál. Navíc mi ten svět Snowa připomínal trochu Harryho Pottera. Ale těžko říct.
A konec? Byl boží. Myslím si, že takové konce jsou nej! (SPOILER - typ konce prostě to nějak bude, krásně se dál dá domyslet co… ale hlavní je, že vydala knihu a vyhrála cenu!)

Pfff, víc k tomu asi neřeknu, jen to, že tu knihu nenávratně miluji! A s radostí jí doporučím každé Fangirl, která má ráda shippování a romantiku a vtip a já nevím co ještě :D No nic končím, zdá se mi, že jsem z téhle recenze nějaká zmatená :D

Anotace: *Ačkoliv jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dovjčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách - nechce s ní bydlet na koleji.
Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostedím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa, ne bludiště školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobí, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet.
A k tomu si Cath dělá starosti o tátu, kterého nechaly doma napospas jeho vnitřním démonům, a Wren se jí den ode dne víc vzdaluje do světa těch, kdo jsou zábavní, oblíbení a umí to pořádně rozjet.
Co Cath zbývá, než zachovat klid a nedat se?*
Loučí se s Vámi
Vaše PandaGirl
PS. Doufám, že se Vám recenze líbila a že mi tu necháte nějaký ten komentář :D
Najdete nás i na FB: zde
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama