Srpen 2015

4. Nejvíc nenáviděná postava

31. srpna 2015 v 20:41 | PandaGirl
4. Nejvíc nenáviděná postava - Marcus Eaton

U téhle otázky jsem nemusela ani dlouho přemýšlet. Tenhle favorit je u mě na seznamu na prvním místě už další dobu. Musím říct, že jsem se setkala v knihách s mnohými odpornými charaktery, ale tenhle...tenhle jim neskutečně vede. Upřímně jsem si přála ve všech dílech Divergence (autorka: Veronica Roth), aby zemřel. A to tou nejhorší možnou smrtí. Pokaždé jsem byla děsně naštvaná, že stále žije. Nenávidím ho do morku kostě. Bezpáteřní násilník, který vede Odevzdané, aby vše dělali pro dobro ostatních a sám je ta nejzhýralejší osoba ve městě. Odporný. Už ani nevím, jak toho člověk označit, abych se stále udržela v rámci slušného vychování.
Prostě kdybych mohla, tak ho střelím kulkou přímo mezi oči. Nebo ne, vymyslela bych rozhodně lepší mučící věci. Zabít ho jednou ránou je pro něj příliš milostivé.

Máte také nějakou takovouhle postavu? Takovou kterou by jste na místě zabili?
Vaše PandaGirl

3. Oblíbená vedlejší postava

30. srpna 2015 v 12:03 | PandaGirl
3. Oblíbená vedlejší postava - Leslie Hay

Leslie nepatří zrovna ke známím vedlejším postavám, ale já jí mám strašně ráda. Patří do série Drahokamy/Láska nezná čas od Kersin Gier.
Je to nejlepší kamardka hlavní hrdinky Gwedolin. Oblíbila jsem si jí, protože je děsně prdlá a do všeho se hrne s odhodláním. Miluje záhady a bádání. Vždycky si všechno sepíše a prostuduje. Když je Gwendolin na tom zle, tak si jí vyposlechne. Pokaždé ze sebe pak vychrlí některé vtipné modrou. Například jako o tom srdci z perníku.
Prostě takou kamarádku bych chtěla mít, protože bych věděla, že vžždy bude na mé straně a bude mi chtít pomoct.

A kdo je Vaše oblíbená vedlejší postava?
Vaše PandaGirl
Jsme i na FB: tu

Fangirl – příběh jedné z „nás“

30. srpna 2015 v 9:57 | PandaGirl

Fangirl od Rainbow Rowell

Na tuhle knihu jsem se těšila od chvíle, když jsem přišla na to, že se bude vydávat. Peci jen je to příběh o jedné "z nás"! Přeci jenom je to o dívce, která miluje svět fantasie. A tak nějak shippuje. No což, která z nás to nedělá (i když třeba zrovna nepíše FF)? Já osobně kopu za team Malec z Nástrojů smrti :D
Ale ve světě fanfiction se taky pohybuju. Ale zrovna ne na knihy :D

Proto jsem si tuhle knihu vybrala. Nápad s FF mě strašně zajímal. Rozhodně jsem za to strašně ráda, že jsem se k téhle knize dostala. Hned dopracovala k mému vrcholu knižní hitparády! Autorka má výborný styl psaní. Je jednoduchý a dost čtenářce blízký. Prostě patří mezi ty knihy které hned splupnete (Já osobně dva dny J)!


2. Oblíbená mužská postava

29. srpna 2015 v 20:43 | PandaGirl
2. Oblíbená mužská postava - Jace Wayland

Jace patří do mých oblíbených mužských postav. Není nejoblíbenější, ale jelikož můj harém je docela veliký, tak musím vybrat jednoho ze zástupu. Co si budeme povídat... je to docela fuška.

A proč jsem si tedy vybrala Jace (ze sérii Nástrojů smrti od Cassandry Claire)? Zbožňuji jeho vtip i sebestřednost. Navíc si mě získal svojí přednáškou v prvním díle o tom, že chodí sám se sebou. Ten vtip se u mě skámoškou strašně zakořenil.
Je to ironik a sarkasta, tak trochu jako já. Má v nitru děsnou temnotu, která ho sžírá. Přesto se snaží se z toho dostat. Jeho láska je silná (vzhledem k tomu, že jsem tu sérii ještě nedočetla, tak usuzuji z toho co vím). Navíc je to bojovník. Grrr, mám ráda bojovníky. I když nejsem ten typ, který prahne po blonďácích, tak on si mě získal.
Prostě mám tohohle sebejistého zmetka ráda, stejně jako jeho hlášky.

A kdo je Vaše oblíbená postava?
Vaše PandaGirl
Najdete nás i na FB: tu

Nový kabátek

28. srpna 2015 v 21:57 | PandaGirl

Zdravím~
mohli jste se všimnout nového designu, který mám na svědomí já (PandaGirl). Řekla jsem si, že brzy začne nový školní rok, tak bych mohla aspoň změnit ten nudný šedý kabátek za nový (mou barvou oblíbený) kabát.
Co bych k němu řekla? Proč tyhle obrázky ho tvoří? No středem je magický chlapec. Vypadá lehce opuštěně, okolo něj se vznáší magie. Za ním je město nad kterým se sklání magický úplněk. Noc je vždy magická.
Písmo Insane Bookholics se nazývá Morpheus - je tématický, vzhledem k tomu, že jeden Morfeus se nacházý v Šepotání. No co si budeme povídat je to správná záporně nezáporná postava.
No rozhodně všechno má být narážka na naši fatasii, protože tohle je jedno z možných témat knihy, které tak milujeme :)

Doufám, že se Vám nový design líbi. Klidně mi to zkritizujte :)
Vaše PandaGirl

1. Oblíbená ženská postava

28. srpna 2015 v 18:41 | PandaGirl
1. Oblíbená ženská postava - Rsemarie Hathaway
*PandaGirl*

Takže tady je první den mojí Chellenge! Přemýšlela jsem o tom dost dlouho a zrovna Rose by se mi hodila do více kategorii, ale tak chci se neopakovat. Proto jsem jí dala do této. A teď, proč jsem si jí vybrala:

Rose je moje nejoblíbenější knižní postava. Pochází ze série Vampýrská akademie od Richelle Mead. Proč ona? Jednoduše... Ona je prostě hrdinka. Je odhodlaná bojovat za dobro své nejlepší kamarádky i za svojí lásku. Má své zásady. Je bojovná, vtipná, odvážná, sebejistá a nakonec i docela disciplinovaná. Ví co má cenu chránit a za co bojovat. Řekla bych, že je i dost iteligentní. Vždy dokáže vtipně a svérázně odpovědět. Nevzdává se. A přesně taková bych chtěla být. Proto je ona mojí oblíbenou postavou.
Má i své chyby, které se snaží napravit. Tvrdě na sobě pracuje a bojuje za své věci. No v podstatě pořád bojuje. Když si to přeje, tak je neodolatelná nebo nebezpečná. Dokáže ovládat lidi ve svém okolí. Je plná života a elánu. Prostě taková supernova. Má prostě neskutečne moc živé energie. Tak nějak jí to závidím, vzhledem k tomu, že mě chybí :D

Jakou máte vy?
Každý komentář mě potěší :)
Vaše PandaGirl
Najdete nás i na fb: tu

10 days Character Challenge

26. srpna 2015 v 20:53 | PandaGirl
Na blogu u u slečny Nelogična (blog), která to má zase z jiného blogu a tak dále a tak dále, jsem narazila na zajímavý Challenge. No většinou takové věci nedělám, ale můžou se vyskytnout i vyjímky, jako například tento. Takže se polusím v budoucích deseti dnech splnit tyto otázky:Tak doufám, že mi budete držet palce, ať těch deset dní dokopu :D
Vaše PandaGirl :)


Eleanor a Park – příběh první lásky

26. srpna 2015 v 19:49 | PandaGirl


Eleanor a Park od Rainbow Rowell


Do téhle knihy jsem se pustila na začátku prázdnin. To víte, léto, teplo a čas milostných románku (pro všechny normální lidi - pro mě spíš něco jako trest :D ). Byla jsem skvěle navnaděná na knihu, protože v ten den jsem dočetla Fangirl od stejné autorky. Do Fangirl jsem se zamilovala. Věděla jsem, že tahle kniha nemá být tak dobrá, takže jsem se lehce bála, co z toho nakonec vyleze. A chcete slyšet pravdu? Tahle kniha ve mně nezanechala žádný dojem. Nenadchla mě tolik jako Fangirl. Neříkám, že se mi nelíbila. V podstatě se mi líbila, ale měla příliš chyb. Navíc se prostě řadí do takových těch tuctovek.

Rainbow Rowell

26. srpna 2015 v 19:48 | PandaGirl


Rainbow Rowell
- Žije v Nebrasce
- Ráda se háda
- Její postavy často rychleji mluví, než myslí
- Knihy: Eleanor & Park, Fangirl, Attachmets (ještě není v čj)