Zakázaná hra aneb koho uloví Lovec?

1. června 2015 v 13:44 | PandaGirlTak o této knize jsem se tu už dřívě zmiňovala ( v návštěvách knihkupectví). Přečetla jsem si jí a rozhodla se o ní podělit s Vámi.
Více v celém článku.

!!!POZOR OBSAHUJE SPOILERY!!!


Začnu anotací : "Když vcházela do obchodu, myslela si, že jen koupí dárek k narozeninám a zase půjde. Prodavačovy bledě modré oči ji ale zcela uhranuly. Když odcházela, v ruce nesla HRU a také mrazivou jistotu, že ten pohled neviděla naposled.
Na oslavě Tomových narozenin začne Jenny společně s ostatními novou Hru hrát. Večer plný zábavy se však změní v noc hrůzy a posedlosti láskou. Hra se totiž pro sedm přátel stane novou realitou, které vládne Julian - Princ stínů. Démonický prodavač z obchodu, nemilosrdný lovec, který se nezastaví před ničím. Zakázaná hra začala a kdo prohraje, zaplatí..."
Víte co mi to ze začátku připomínalo? Pamatujete si takový ten podivný film jménem Jumanji? Můj bratr, když byl malý tak ho zbožňoval. Já se ho bála a nelíbil se mi, ale kvůli bratrovi jsem se na to musela pořád koukat (jinak já jsem ta mladší :D). I po tolika letech si stále myslím, že to není film pro děti.
A proč o tom mluvím? Protože v obojím hraje ústřední roli Hra, lovec a noční můry. Je pravda, že ve filmu nebyli nijak ovlivněny hráči, kdyžto tady to byly noční můry hráčů.
Co si budeme povídat, měli hnusné můry, které ožívaly. Bez mučení se přiznám, že jsem se několikrát otřásla hnusem a jedno se mi zvedl žalůdek - doopravdy bytostně nenávidím včely a asi bych zabíjela, kdyby mi Stínový muž udělal to co provedl Jenny. No asi celkově, bych Stínového muže - Juliána - zabila. Ale, kdyý on byl tak pěkný! Ale, který démon či co vlastně on měl být, není?! Oblíbila jsem si ho kvůli jeho sadistické povaze. Vážně se v té Hře strašně vyžíval. Trochu mi sice vyrazil dech, když se téměř pokaždé Jenny vyznával z citů. Mohl si to nechat aspoň chvíli pro sebe. Takhle stratil své tajemné kouzlo. No co, zase to bylo v rámci možností roztomilé, jak sadistický spratek kňourá o lásku. A ještě jednou mě Julián pobavil a to při představě jak se chová jako Stalker. No lehce úchylné, přiznávám, ale mě to pobavila. Ne, vůbec nemám zvrácenou povahu.
Jinak, co mě vůbec nepobavilo, byl věk hlavní hrdinky. Podle mě byla dost mlaďoučká. Proto možná měla i tak divné reakce. Ty mi fakt pily krev. Vůbec neuměla reágovat na určité situace přiměřeným způsobem. To mě rozčilovalo. To už děcka neumí panikařit nebo co?! Proč tam byli všichni skoro pořád tak klidní?! Hnus.
Další věcička co mě dráždila, byl překlad. Rozčilovalo mě tam oslovení "Míšo" u Michaela. Možná je to tím, že ani v reálu nesnesu zdrobvnělinky. Ble, takové slaďočké. A rozhodně to u mě Michaela schazovalo na takovou ne zrovna oblíbenou postavu.
Poslední detail, co jsem asi trochu nepochopila. Runa Uruz měla oteřít bránu mezi světy, ale ta runa vůbec takový význam mít nemá. Je to runa síly a vytrvalosti. Nedá se to ani nijak významově přenést. No, ale tak já se v runách moc nevyznám. Takže je dost možné, že je to možné?
Ke konci bych řekla asi ty lepší věci. Strašně se mi líbil ten nápad se zrcadlovou chodbou. Bože, z toho by jsem se zbláznila! I ostatní můry byly skvěle propracované. Četlo se to skvěle, jako ostatní knihy od autorky. Jen bych řekla, že to bylo slabší čtení oprati Temným vizím nebo Tajemnému kruhu. Rozhodně na čtení před spaní nebo na slunečnou sobotu, kdy si chcete prostě jen odpočinout se to hodí. Děj ubíhá přiměřeně. Konec dokáže strhnout úžasným zbůsobem. Sama se přiznám, že jsem takový ukončení první knihy nečekala. Nechci snad ani vědět, jak Julián bude ve druhém díle řádit, až se dostane z toho sklepa. Na to se fakt těším.

Rozhodně si další díl koupím, protože jsem zvědavá jak se to bude dál. A nenechám si ani ujít Stínového muže :)

Snad se Vám má recenze líbila.
Vaše PandaGirl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama