Selekce - boj o korunku začíná

14. června 2015 v 20:32 | PandaGirl


Jak napovídá název, tak tohle bude recenze na knihu Selekce od Kiery Cass. Abych pravdu řekla, hned po ukořistění prvního dílu jsem se pustila do čtení. Čas na přečtení nakonec čítá jedno pouhé odpoledne. Ano, přesně! Příběh byl neskutečně poutavý a dobře čtivý, že mi bylo všechno jedno, jen abych to co nejdříve přečetla.
Ale vraťme se na úplný začátek. Proč jsem se vůbec tuhle knihu rozhodla koupit.


V podstatě se stačí podívat na obálku. Myslím, že každá holka se nad ní zastaví. Úchvatné modré šaty, které na sobě má dívka, která stojí v zrcadlové místnosti. Prostě tahle obálka uchvátí. Ten ledový odstíná Vás něčím osloví. Pak je ta věta "35 dívek, 1 princ, životní šance". Nezavání Vám to pohádkovým motivem? Ach, jaká mýlka. S pohádkou to nemá nic společného.
Opět to padá do mého oblíbeného postapokaliptického období. A myslím si, že je to velice dobře zpracované. Řekla bych, že i originální. Rozhodně mě to hodně bavilo. Autorka umí vážně skvěle a poutavě psát. Samotný příběh je skvělý. Už jen ta pohádková představa chudé dívky a bohatého prince. Do toho ten boj o korunku. Nesmíme zapomínat i na něco tajného, skrytého. To co nikdo nesmí zjistit. Tohle Vás přesně vtáhne do děje.
Takže já jsem plně pro tuhle knihu. Jsem z ní nadšená. A ještě z větším nadšením sáhnu po druhém dílu z této triologie, Elita.
A jen tak pro zajímavost. Jméno hlavní hrdinky (America) jsem zařadila na svůj seznam nejhloupějších jmen.


Další čás obsahuje(možná) !!!SPOILERY!!!
Tak kde začneme? Asi Americou, ze začátku mi byla příjemná. Milá zamilovaná holka, co si maluje své vzdušné zámky. Která z nás někdy taková nebyla? Kho jsem ovšem neměla ráda od začátku, tak byl drahý Aspen. Chápu jeho úžasnou mužskou ješitnost, ale přeci jen by měl ocenit to, že America za své těžce vydělané peníze pro něj udělá večeři! On se místo toho zachoval jako naprostý idiot. Tím pádem jsem byla těžce proti němu. Nic na tom ani nezměnilo to, že se ukázal ke konci v zámku. Když se tam zjevil, tak jsem myslela, že tu knihu zahodím. Do toho ho naivní Maxon pošle k jejím komnatám. A co se od něj dalo očekávat, přilezl jako červ. Fakt ho nemám ráda! :D
Naproti tomu Maxon...Ten si mě získal hned při prvním setkání s Americou. Zachoval se jako gentleman a dokonce i jako dobrý člověk, když tuhle její vylomeninu udržel v tajnosti. Ani jí nevyřadil. Hodně si mě tím naklonil. I jeho chování potom. Celkově vztah mezi Americou a Maxonem se mi líbil. Byl tak nějak přirozený v tom nepřirozeném prostředí.
Další co se mi tam líbilo a bavilo, byly komerné. Správné ženské se smyslem pro oddanost i jistým smyslem pro humor.
Poslední dvě věci ke zmínění. Za prvé, ty útoky. Fakt mě zajímalo o co jde. Přeci jen musí mít Rebelové nějaký vyšší cíl. Napadalo mě k tomu různé teorie. Navíc to bylo příjemné odvedení pozornosti o těch milostných vztahů.
Věc druhá, pro mě trochu zklamání, čekala jsem od dívek trochu víc soupeření. Špinavosti a tak. Bohůžel jsem se takových věcí nedočkala. Nedočkala jsem se ani poradny pro prince Maxona od Americi. Trochu mě to mrzelo, ale na kráse příběhu to neubralo.
No a na konec: Co si, sakra, ta hloupá America myslí?! Ja fakt hloupá! Její chování vůči Aspenovi mě štve....
Pfff, tak jsem si vylila srdíčko. A teď šup na anotaci z knihy :)

Anotace: "Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl určen od narození. Možností být obklopená světem třpytivých šatů a drahocených šperků. Možností žít v paláci a bojovat o srdce prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku se jí nechce. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterým vždycky snila, si už nedokáže představit."


Doufám, že se Vám recenze líbila.
Vaše PandaGirl
Najdete nás i na facebooku: zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama