Kroniky železného druida

8. června 2015 v 20:39 | Fenris |  *Návštěvy knihkupectví*

A je to tady, můj první článek ohledně návštěvy knihkupectví.

Asi nikoho nepřekvapí, že v knihkupectví trávím až příliš mnoho času, čemuž se občas divím já, jelikož tam povětšinou jen trpím, že si nemůžu koupit tak pět, šest knih, protože jsem se ještě nedala na dráhu bankovního lupiče. (Kdyby měl někdo zájem, tak pište! Samotný se mi pak do vězení nechce.)
Moje návštěvy knihkupectví jsou většinou mířené, (Vím, pro co jdu a vím, že na to mám peníze.) nebo chaotické (Probíhám regály s knihami, chci je všechny, ale nakonec si jich pár vyberu s tím, že se bohužel budu muset obětovat v jiných ohledech. (Ať žijou závislosti.)

Ale zpět k tématu, mým dnešním předmětem návštěvy v knihkupectví bude série "Kroniky železného druida" od Kevina Hearna.

Pokud jste četli, dejte mi vědět vaše dojmy. Sice jsem u prvního dílu, ale jsem ráda, když vím, že někdo čte stejné knihy jako já.

!!!ČLÁNEK MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!


(Ale moc jich nečekejte)



Jednoho krásného dne, jsem na jednom nejmenovaném webu o fantasy narazila na sérii "kroniky železného druida", recenze zněla dobře a i příběhově se mi to zdálo zajímé. Pak mi přišlo zkouškové a já musela skoro všechny knihy, kromě těch odborných hodit za hlavu. Smutné.

Asi před dvěma týdny jsem se procházala v knihkupectvý Dobrovský na Arkádách a našla tam celou sérii o druidovi. Bohužel jsem v tu chvíli neměla dostatek peněz, tak jsem si udělala poznámku ve smyslu "Týden se šetří peníze aspoň na dva díly!!" Šetření se podařila a druhý týden jsem si pro ně šla. I když jsem trošku váhala, přiznávám.

Prozatím mám doma dva díly(Z 5, mám pocit) z Kroniky: Prohnaný a Proklatý.

Prohnaný


Děj: Atticus O'Sullivan, poslední druid, si poklidně žije v Arizoně, provozuje okultní knihkupectví a ve volném čase na sebe bere zvířecí podobu a vyráží na lov se svým irským vlkodavem. Sousedé a zákazníci ho znají jako pěkného potetovaného jednadvacetiletého Ira - ale ve skutečnosti nemá jednadvacet let, ale jednadvacet století. Nemluvě o tom, že čerpá sílu ze země, oplývá břitkým rozumem a nosí ještě břitčí meč známý jako Fragarach neboli Odpovídač.
Po tom však touží jeden pořádně naštvaný keltský bůh, který prohání Attika po celá staletí. Nyní ho konečně vystopoval a Atticus bude potřebovat všechnu svoji sílu a k tomu pomoc svůdné bohyně smrti, upířího a vlkodlačího právníka, sexy barmanky a trochu toho starého dobrého irského štěstí, aby se mu podařilo nakopat pár keltských zadků a zachránit si krk.


Od knihy jsem nejdříve moc neočekávala, ale vyklubovala se z toho velice vtipná, svižná kniha, která se velice dobře čte.Atticus má ke všemu své připomínky, a když je neřekne nahlas, tak si je aspoň myslí. Navíc má báječnou sousedku, která má zajímavý pohled na mrtvé brity.
Navíc jste si už sami nejspíš domysleli, že bojových scén nebude zrovna málo. I tyto bojové scény mě mile překvapily, jelikož to není nijak přehnané a hlavně to nejsou takové ty typické souboje, kdy si všichni dávají záležet na cti a na své choreografii bojování (Přiznávám tohle je převzaté z knihy.)

Knihu ještě nemám přečtenou, ale ke konci už nemám daleko, takže brzy očekávejte plnou recenzi na první díl z této série.


Proklatý



Děj: Druhá kniha série Kroniky železného druida.
Attiku O'Sullivanovi, poslednímu druidovi, jsou čarodějnice celkem ukradené. Přesto se chce k místnímu konventu zachovat hezky a podepsat vzájemně výhodnou dohodu o neútočení, ale v tom se počet čarodějnic v arizonském Tempe přes noc zčtyřnásobí. A nové přírůstky nejsou jen špatné, jsou to pořádné mrchy s temnou nacistickou minulostí.
Na místních středoškolácích si pochutnává padlý anděl, z Vegas táhne tlupa Bakchantek se zvláštním druhem smrtící dekadence a o Attikovu pozornost se pokouší rajcovní keltská bohyně ohně, takže na lovení čarodějnic si hledá čas jen horko těžko. I tak ale hodlá s pomocí upířího právníka, kouzelného meče a sousedova ručního protitankového granátometu vyčistit celé město a dát ježibabám jasně najevo, že s tímhle druidem se do křížku pouštět neměly.

K druhému dílu jsem se ještě nedostala, ale už teď se na něj těším, stejně jako na zbytek série.


Doufám, že jsem někoho navnadila a jak jsem psala na začátku, prosím sdílejte své dojmy z knih, z Attika či jeho dvou oblíbených právníků, nebo Obreona, který zrovna teď u mě chce být Čingischánem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama