Elita - vyvolené z vyvolených

25. června 2015 v 19:07 | PandaGirl


Druhý díl knižní série Selekce od Kiery Cass.

Jako u prvního dílu, i tady hned dokonale uchvátí obálka. Opět zrcadlová místo, ale tentokrát něžné chladné modré šaty vystřídaly plamenné červená, barva života, boje i vášně. No dejme tomu, že to tak trochu i odpovídá ději tohohle dílů. I jako první díl byl velice čtiví… No dejme tomu, že jedno odpoledne mi stačilo k přečtení. Zas a opět znova mě vtáhla tahle knížka do světa plného bojů, politiky, lásky a tajemství. Připadalo mi, že se v tomhle díle začalo konečně něco dít. Pomalu se začalo odhalovat, co se to vlastně děje za zdmi paláce, i jaké tajemství střeží královská rodina.


Děj pro mě zas tak překvapující nebyl, i když mě sem tam některé věci nadchly, ale plno věcí se "dalo" očekávat. Opět jsem si zanadávala nad hloupostí Ameriky a Aspena. Tentokrát se ale do toho hloupého klubu připojil i princ Maxon. Trochu jsem si všimla, že hodně čtenářek ho za chování v téhle knize odsoudila. Nechci být zla, ani nic podobného, jen bych chtěla říct, ať se nad jeho situací zamyslí trochu víc. Já jeho chování chápu (víc k tomu ve spoilerové části)!
Co tady v té části ještě můžu podotknout, tak to, že autorka si skvěle promyslela minulost, která se udála před vznikem království. Probíraly jsme to s Fenris a obě jsme se shodly, že ta možnost je i v celku reálná (no dobře, ona se zase hádala, že by to viděla trochu jinak, ale to je věc názoru - hlavní bylo, že to vyznělo reálně). Taky se mi líbilo, jak to pomalu, ale jistě všechno odhaluje. Nejde na to zhurta. Čtenář má čas si to promyslet a složit do své vlastní mozaiky. Za tohle má obrovské plus.
Celkově se mi kniha opět líbila a těším se na druhý díl. Teď přejdu k spoilerové části. Na konec přidávám anotaci ke knize.
Jinak napište mi, zda jste knihu četli a jak se Vám líbila nebo jestli se jí teprve chystáte číst :)
Tato část obsahuje SPOILERY
To, že mě rozčiloval Aspen i America jsem psala už na začátku. Ale vážně, ti dva to nemají v hlavě v pořádku. Scházet se tajně v paláci, ok brala bych to, pokud by se k sobě nechovali jako milenci. Občas/často mi připadalo, že America ani netuší v jakém je postavení nebo jak moc by se měla bát jak o svůj život, tak i o život jejího milého Aspena. Fakt mě to štvalo. Taky jsem byla naštvána, jak se America chovala nezodpovědně k deníku, který jí Maxon svěřil. Vážně, já bych se to pokusila co nejrychleji přečíst, abych to mohla vrátit do trezoru, když je to TAK tajný. Ale ne, ona si to nechá válet v pokoji, když ví, že všude šmejdí Rebelové. Prostě jsem to nepochopila. Mnohem radši mám tu rozhodnou Americu, která ví co dělat, než tuhle nezodpovědnou holku, co si "hraje".
Pak mě tam zamrzelo Maxonovo ochlazení. Ale tak dalo se to pochopit. Maxon má určitě povinnosti a nemůže vsázet kartu na jednoho "koně", který je ještě k tomu naprosto nevypočitatelný. Ale nelíbilo se mi jeho chování vůči Celestě. Ne jen, že jí nemám ráda, ale prostě nelíbilo se mi, že se s ní cicmal. Njn, prostě mužské ego, které si potřebuje něco dokazovat.
Nakonec mi ovšem bylo Maxona líto. Jako týrání korunního prince je hnus. No ono jakékoliv týrání. Maxon má však u mě body, že stejně stál na straně Americi.
Ještě jedna věc hodná rozpitvání. A to vztah Marlee a Cartera! Bože jo, tušila jsem to! Jen jsem doufala, že se nenechají tak snadno chytit. Bylo mi líto, že Marleene byla zbičovaná. Trochu jsem na Maxona byla naštvaná. Ale dokázala jsem si uvědomit (což America ne), že za tohle by měl být správně trest smrti. Zbičování bylo to "nejlepší" řešení. Navíc to, že je nakonec schoval v paláci, dal jim byt, práci i svatbu. To se cení! Bude z něj dobrej panovník: D (Pokud ovšem dřív nepadne království - mohli by mít hloupí nápad vrátit se k demokracii!)
A poslední bod pitvy! A to úkoly pro adeptky. Byla jsem nadšená z přípravy recepce. To byl krásný úkol hoden budoucí královny. Konečně se i prověřily schopnosti dívek, i to, že doopravdy patří do Elity. Pak tu byl jejich poslední úkol. Tím si mě America opět naklonila. Měla odvahu, to se musí uznat. I když zase mi bylo líto toho, že tím vlastně zradila Maxona. Tak jako tak se mi to líbilo.
Konec bylo podle mě vážně strhující. Navíc jsem ráda, že se America konečně rozhoupala, koho to vlastně chce. Bylo na čase, abych řekla!

A to je asi vše :)

*Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey.
America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí.
Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.* - anotace z knihy

Tak doufám, že se Vám má recenze líbila a že mi tu necháte nějaký ten koment :)
Vaše PandaGirl
Ps. Najdete nás i na FB: odkaz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama