Červen 2015

Elita - vyvolené z vyvolených

25. června 2015 v 19:07 | PandaGirl


Druhý díl knižní série Selekce od Kiery Cass.

Jako u prvního dílu, i tady hned dokonale uchvátí obálka. Opět zrcadlová místo, ale tentokrát něžné chladné modré šaty vystřídaly plamenné červená, barva života, boje i vášně. No dejme tomu, že to tak trochu i odpovídá ději tohohle dílů. I jako první díl byl velice čtiví… No dejme tomu, že jedno odpoledne mi stačilo k přečtení. Zas a opět znova mě vtáhla tahle knížka do světa plného bojů, politiky, lásky a tajemství. Připadalo mi, že se v tomhle díle začalo konečně něco dít. Pomalu se začalo odhalovat, co se to vlastně děje za zdmi paláce, i jaké tajemství střeží královská rodina.

Kolotoč lží Bookholiců

20. června 2015 v 17:19 | Fenris |  >Téma týdne<
A máme tu nové téma týdne. Musím podotknou, jak se krásně ty témata dají vzít z jakéhokoli úhlu pohledu. A jelikož je tento blog založený hlavně kvůli knihám, tak si toto téma zasadíme do prostředí knih, bookholiců a jejich problémů.

Spíš než článek, bych si ráda dovolila toto pojmout jako seznam. Jako seznam deseti (sarkastických) lží, které jsou snad všem bookholicům dost známé.

SEZNAM:

1. Ještě jednu kapitolu a jdu spát.
2. Vážně se jdu do toho knihkupectví jen podívat.
3. Jo, jasně, pořád mám co číst.
4. Nikdy jsem nepřemýšlal/a nad tím, že bych se vdala/oženil za postavu z knihy.
5. Ne, nerušíš mě, já tu knihu klidně odložím.
6. Tenhle měsíc jsem si nekoupil/a ani jednu knihu.
7. K čaji se hodí víc sušenky, než knihy.
8. Ne, nečetl/a jsem si do rána. Já se radši pořádně vyspím.
9. Ne, nepřerovnával/a jsem znovu knihovnu.
10. Jo, už se mi ta moje knihovna zdá dost velká.

Doufám, že vás tyto lži pobavily a třeba se s některou už setkali. Já se často vídám s první lží. Dnes jsem s ní viděla například až do tří do rána.

A jaké jsou vaše oblíbené lži, co se týče knih čio vás samotných?
Malá kapka a přesto oceán

14. června 2015 v 21:40 | PandaGirl |  >Téma týdne<

Ahojte~

Když se tak podívám na svoji maličkou knihovničku, tak mě ten pohled zamrzí. Ach, tak málo knih, na tak veliký svět. Ano přesně, tohle je moje malá kapka v obrovském oceánu. Stále jsem přesvědčená, že mám příliš málo knih ( i když na druhou starnu jsem si jistá, že hodnota mé knihovny, už šplhá nad deset tisíc - stále nechápu kde na to beru.... Kouzlo! ).
Ale i když je to malá kapka, tak i přesto je to můj oceán. Co oceán? Svět! Ba i vesmír! Tahle moje kapička mě vezme kamkoliv budu chtí! Například taková hezká cesta do Narnie nebo strávit pár let v Bradavicích. Pokud nechcete cestovat tak vysněně, pak tu mám i úžasné procházky s profesorem Langdonem po Vatikánu, Paříži, Londýnu, Florencii, Benátkách nebo Istambulu. Pokud by Vás takové to "procházky" nudily, tak pořád můžeme vyskočit oknem se stoletým staříkem a zmizet. Při nejhorším můžete zůstat na vysoké škole s naší Fangirl nebo prožít první lásku Eleanor & Parka.
Už chápete co tím chci říct? I když je to malá kapka, tak v sobě ukrývá velké bohatství, které mi nikdo nevezme... no možná požár a jiné živelné katastrofy, ale i tak mi ty pocity zůstanou v srdci.

Co myslíte je to tak?

Vaše PandaGirl
Najdete nás i na facebooku: TU

Selekce - boj o korunku začíná

14. června 2015 v 20:32 | PandaGirl


Jak napovídá název, tak tohle bude recenze na knihu Selekce od Kiery Cass. Abych pravdu řekla, hned po ukořistění prvního dílu jsem se pustila do čtení. Čas na přečtení nakonec čítá jedno pouhé odpoledne. Ano, přesně! Příběh byl neskutečně poutavý a dobře čtivý, že mi bylo všechno jedno, jen abych to co nejdříve přečetla.
Ale vraťme se na úplný začátek. Proč jsem se vůbec tuhle knihu rozhodla koupit.

Kiera Cass

14. června 2015 v 20:30 | PandaGirl

Kiera Cass
- autorka z Jižní Karolíny
- prozatím napsala pouze sérii Selkce, která stále pokračuje a několik novel, které nebyly v češtině prozatím vydané

- série Selekce -
-

Zpověď...

9. června 2015 v 21:34 | PandaGirl |  ~Články~
Ploužím se ulicí. Špatně se mi dýchá a v očích mám slzy. Je to těžké období. Nevím co dělat. Do teď bylo všechno správně. Tak kde jsem tedy udělala chybu? Proč musím tak trpět?
Sevřu zlostně pěsti. Pevně si skousnu spodní ret a konečně zvednu hlavu od země. V očích mě slzy zaštípou ještě více, než před tím. Ne, zvládnu to! Nebudu plakat. Nepodám se tomu pohledu. Ne, ne, ne...
Ucítila jsem, jak mi po tváři stekla teplá slza. Rukávem jsem si jí otřela. Sakra. Tohle se může dít jenom mě. Sáhnu do kapsy. Nic. Prohledám i další. Téměř na chodníku rozsypu svůj batoh. Peněženku prolezu do posledního milimetru.
Je v ní stejná prázdnota jako v mém srdci. Život nemá smysl. Znovu zvednu pohled. Setkám se se svým odrazem ve výloze. Můj vlastní obličej na mě ukřivděně zírá. Je to jasné....
.... zase stojím před knihkupectvím a nemám ani korunu na knihu.
Opět, opět si je sebou nemůžu vzít. Přeci jen se asi dám na dráhu zlodějky....

Tohle byla zpověď chudé bookholičky :)

Vaše PandaGirl
Najdete nás i na FB: zde


(Takhle vypadáme s Fenris, když dojdou peníze)

Kroniky železného druida

8. června 2015 v 20:39 | Fenris |  *Návštěvy knihkupectví*

A je to tady, můj první článek ohledně návštěvy knihkupectví.

Asi nikoho nepřekvapí, že v knihkupectví trávím až příliš mnoho času, čemuž se občas divím já, jelikož tam povětšinou jen trpím, že si nemůžu koupit tak pět, šest knih, protože jsem se ještě nedala na dráhu bankovního lupiče. (Kdyby měl někdo zájem, tak pište! Samotný se mi pak do vězení nechce.)
Moje návštěvy knihkupectví jsou většinou mířené, (Vím, pro co jdu a vím, že na to mám peníze.) nebo chaotické (Probíhám regály s knihami, chci je všechny, ale nakonec si jich pár vyberu s tím, že se bohužel budu muset obětovat v jiných ohledech. (Ať žijou závislosti.)

Ale zpět k tématu, mým dnešním předmětem návštěvy v knihkupectví bude série "Kroniky železného druida" od Kevina Hearna.

Pokud jste četli, dejte mi vědět vaše dojmy. Sice jsem u prvního dílu, ale jsem ráda, když vím, že někdo čte stejné knihy jako já.

!!!ČLÁNEK MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!


(Ale moc jich nečekejte)

Zase v knihkupectví

3. června 2015 v 21:24 | PandaGirl |  *Návštěvy knihkupectví*
Zdrvím~
tak netrvalo to moc dlouho a já opět zamířila do knihkupectví. Ano, jsem tam prostě jako doma. Opět jsem potkala prodavačku, která mě zná a tak jsme prohodily pár slov. Po chvilce (njn, šla jsem na jistotu, i když chvíli jsem hledala, protože jsem slepá jako sviň) jsem si už odnášela dvě knihy. Okamžitě mi chválila můj dobrý výběr. Samochvála smrdí, ale mám prostě dobrý vkus. Ne, kecám. Jedna z knih je pro mou kamarádku k narozeninám. I přes to jsem neodolala a do knihy jsem se začetla. Přece se musím přesvědčit o tom, že jí nedám nějakou špatnou knihu (existují vůbec takový?!).
A co jsem si to vlastně koupila?
Nahlédněte do mého nákupního košíku....

Jeden den v cizím těle

1. června 2015 v 17:50 | Fenris |  >Téma týdne<
Když jsem se dozvěděla téma týdne, tak jsem si řekla, že to úplně v klidu napíšu, ale jakmile jsem nad tím začala víc a víc přemýšlet, zjistila jsem, že to pro mě bude mírné utrpení.

Každý z nás si už snad miliónkrát představoval, že by si chtěl zkusit žít aspoň jeden v kůži někoho jiného, ať jde o jiné pohlaví, celebritu, postavu v seriálech, anime a nebo knihách.
Je to lákavá představa, zkusit si žít v cizí kůži, cítit to co on, nebo vidět svět jinýma očima. Tedy pokud nejste milovnici "Game of Thrones". Tam by asi nikdo nechtěl být za postavu, ani jeden den.

Když jsem tak přemítala, dumala, dokonce i přemýšlela, v čím těle bych chtěl aspoň jeden den být, tak jsem pomalu všechny zavrhla, skoro všichni moji olíbenci nemají pud sebezáchovi a hrnou se do nebezpečí hlava nehlava. Třeba taková Mercy Thompsonová, tak se do toho moc nehrne, ale stejně si jí to najde.

Každopádně, zpět k mému mírnému utrpení, nedokážu si vybrat jen jednu osobu/postavu a jen na jeden den. Ač se to nezdá den má málo hodin. Proto, kdybych mohla, tak si spíš vyberu jeden den v knize, i když bych měla ze začátku nejspíš dilema, do které knihy jít.

Ach ano, dilema, to je oč tu běží. Vážně, kdo si má z tolika osob a postav vybrat jen jednu?

Zakázaná hra aneb koho uloví Lovec?

1. června 2015 v 13:44 | PandaGirlTak o této knize jsem se tu už dřívě zmiňovala ( v návštěvách knihkupectví). Přečetla jsem si jí a rozhodla se o ní podělit s Vámi.
Více v celém článku.

!!!POZOR OBSAHUJE SPOILERY!!!