Měsíční Píseň- Patricia Briggs

22. května 2015 v 21:27 | Fenris
Tak a je to tady, moje první recenze na knihu. Předem bych ráda řekla, že od toho radši neočekávejte objektivitu. Ale co můžete očekávat? Emoce, spoilery, moje výlevy a samozřejme spoustu informací.

Inu, moje první recenze začne prvním dílem ze série Mercy Thompson od autorky Patricia Briggs, která se ve svém psaní zaměřuje hlavně na fantasy a poslední dobou i urban fantasy. V celém článku se dozvíte, jak jsem se ke knize dostala, o čem ta kniha vlastně je, aby se neřeklo. Co se mi na knize líbí, nelíbí, jaké jsem z ní měla první dojmy a tak dále.

Tak doufám, že se vám moje recenze bude líbit.


!!POZOR ČLÁNEK MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!


Ráda bych začala jak jsem se ke knize vůbec dostala. Popravdě je to troku vtipná, leč krapet trapná historka.
Jednoho krásného dne, jsem šla do knihkupectví, jelikož se mi blížil odlet na dovolenou a jak to tak u mě bývá, tak moje příruční zavazadlo většinou tvoří knihy.
Musím se přiznat knihy, co jsem si nakoupila jsem vybírala podle toho jaké se mi líbily. Ať žijou hezké obálky. A mezi ty šťastlivce nakonec patřila i "Měsíční píseň", o které jsem si i nejdříve myslela, že je to jen jednodílná kniha.
Do knihy jsem se nejdříve nehrnula, ale pak jsem viděla na facebooku, jak ji jedna má známá vychvaluje, tak jsem knihu vzala sebou k moři. Už od prvních stránek jsem se zamilovala.
Sice jsem celý den ignorovala všechny lidi, děti, známé, sluníčko i moře, ale stálo to za to. Přečetla jsem ji na jeden nádech a o tři dny později jsem si ji četla znovu.

Díky tomu, že to nebyla zrovna nejnovější knížka se na přední stránce psalo, že se připravují další díly. A teď k té trapné části, když jsem přijela domů z dovolené, tak jsem si uvědomila, že mám koupený čtvrtý díl z dané série. Ten jsem si koupila díky tomu, že má krásný obal a ještě k tomu měl zajímavý název. V tu dobu jsem také byla šťastná, že jsem si na ni nenašla čas a nepřečetla si ji.

Každopádně celá série mě uchvátila natolik, že jsem okamžitě začala seskupovat všechny ostatní díly a stal se ze mě obrovský fanoušek Patrcie Briggs.


Anotace:
"Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě - Mercy Thompsonovou. * Mercy Thompsonová má za souseda vlkodlaka. V autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi. Její bývalý šéf je gnón. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu. * Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky… A unést mu dceru byla osudová chyba…"


Jak už jste asi všichni pochopili, nebo aspoň v to doufám, hlavní protagonisté této knihy jsou vlkodlaci! A taky jeden kojot, fae, což jsou v podání autorky jistá stvoření, které bych přirovnala k vílám, a podobným stvoření, které povětšinou vládnou přírodní magii; upíři, a aby se neřeklo, tak se tam občas mihne nějaký člověk. Občas. Ne dobře, jeden člověk se tam objevuje pravidelně.
I když, pravda je taková, že vlkodlaci tam jsou sice majoritní skupina, ale všemu tam vládne jeden kojot, nebo spíš kojotice?
Ten zmiňovaný kojot je hlavní protagonistka Mercedes Athena Thompsonová, která se narodila jako kojotí kožoměnec a měla výchovu od vlkodlaků, ale ne jen od normálních vlkodlaků, postaral se o ní sám alfa všech alfů. Nakonec se, ale chtěla osamostatnit. Koupila od místního fae Zeeho autodílnu a opravuje auta, což jí ovšem stěžuje místní alfa, který vede bandu vlkodlaků, má náctiletou, lidskou, dceru Jessie z předchozího manželství a samozřejmě musí terorizovat našeho malého kojota. Kojoti jsou, ale ztělesnění chaosu, myslíte si že naše Mercy bude poslouchat?
Samozřejmě, že ne, ani když musí alfovi a jeho pubescentní dceři zachraňovat zadek.


Kniha je psaná v ich formě z pohledu Mercy. Sice vidíte věci jen z jejího pohledu, ale věřte mi, že má celkem dost velý rozhled o všem, co se děje.
Text jako takový se čte velice dobře, už jen z toho důvodu, že se tam pořád něco děje a proto se Mercy jen tak nezastaví. Je pravda, že některé její myšlenkové pochody vás můžou začít nudit, ale jakmile dojde na akci, tak od toho neodrhnete oči.
Nejlepší, aspoň z mého pohledu, je na celé knize to, že se každý díl věnuje jinému problému. Samozřejmě se skrz celou sérii táhne jistá hlavní dějová linie o vztazích, podnikání, přátelství a tak dále. Každopádně, jak jsem již řekla, v každé knize se děje něco jiného a Mercy se vrhná znovu a znovu do nebezpečí. Pokaždé vás něco překvapí a pokaždé budete vy sami přemýšlet, kdo je padouch nyní.

V České republice zatím vyšlo osm knih z této série. O všech vám napíši podobnou recenzi a doufám, že aspoň někoho nabudím k tomu, aby si tuto sérii přečetl ať mám s kým "drbat" zdejší postavy. PandaGirl se k téhle sérii totiž moc nehrne.

Doufám, že se vám recenze v mém podání líbila a děkuji za vaši pozornost.
Pokud jste knihu, či sérii už četli, prosím dejte mi vědět jak se Vám líbila.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama