PandaGirl a její návštěva knihkupectví

19. května 2015 v 20:58 | PandaGirl |  *Návštěvy knihkupectví*

Ahojte~
Dnes jsem byla na návštěvě svého revírního knihkupectví. Měla jsem tam cestu, protože jsem musela koupit dárek pro mamku - ano, moje mamínka patří do fans degenerace Levně a chutně -, která má o víkendu svátek. Ale, co lžu! Samozřejmě, že jsem si šla nakoupit hlavně pro sebe! Divné, že? :D
No a co jsem si vlastně koupila? Tentokrát jsem šáhla po knize Zakázaná hra - Lovec od L. J. Smith ( autorka Upířích deníků - ale ne jen jich! ). Tenhle výběr měl hned několik důvodů. Vzhledem k paperbacku byla kniha evidentně levnější. Stála 200,- kč. Ne, že bych na knihách nějak extra šetřila, ale přeci jen jsem pořád student, který nevydělává. Takže se musím občas mírnit. Další z důvodů byla sama autorka. Mám jí ráda, i když Upíří deníky se mi strašně zprotivily. Ostatní série, ale mám ráda. Tajemný kruh nebo Temné vize jsou hezké čtení. Proto jsem přesvědčená, že i tohle bude mít své Smithovské kouzlo. Navíc to má velmi hezkou obálku. Klučinu s nejmoudřejšíma očima, které vůbec mohly existovat.
Poslední z důvodů byla pozitivní recenze na kterou jsem narazila před pár měsíci. Fakt mě dobře naladila ke koupi této knihy. A tak jí mám! ....... Více v celém článku....


Takže teď se knize mohu věnovat detailněji. Už jsem se stíhla podívat na prvních pár stran. L. J. nesklamala. Hned na první stránce se něco děje. Žádná zbytečná omáčka. Ihned se setkáváme s hlavní hrdinkou Jennou. Vyprávění je z třetí osoby, ale dost se dotýkáme myšlenek hrdinky. Takže Vám to může připadat skoro jako ich forma.
Už na 14-cté stránce se setkáváme s hlavní mužskou postavou ( teda předpokládám - je hezký ). Zaujmul mě jeho popis, takže se kousek dovolím citovat: "Oči. Modré oči. Jenže nebyly obyčejně modré - jejich odstín by nedokázala ani popsat. Takovou modrou barvu viděla jedinkrát v životě, když se náhodou ráno probudila přesně v tu správnou chvíli. Tehdy mezi závěsy zahlédla neuvěřitelný, svítivý odstín oblohy, který vydržel jedinou vteřinu, než se rozplynul do obyčejné denní modře." Navíc má bíle vlasy! Jasně hlavní postava :D Dál jsem se zatím nedostala, ale fakt to zní zajímavě. Navíc je to z roku 1994, takže ještě nezkažené technikou. Moc se těším až se do toho pustím.
Jinak antonace zní takto:

"Když vcházela do obchodu, myslela si, že jen koupí dárek k narozeninám a zase půjde. Prodavačovy bledě modré oči ji ale zcela uhranuly. Když odcházela, v ruce nesla HRU a také mrazivou jistotu, že ten pohled neviděla naposled.
Na oslavě Tomových narozenin začne Jenny společně s ostatními novou Hru hrát. Večer plný zábavy se však změní v noc hrůzy a posedlosti láskou. Hra se totiž pro sedm přátel stane novou realitou, které vládne Julian - Princ stínů. Démonický prodavač z obchodu, nemilosrdný lovec, který se nezastaví před ničím.
Zakázaná Hra začala a kdo prohraje, zaplatí…"

A obálka takto ( omluvte kvalitu, telefón mi nerozumí :D )


Tak doufám, že se Vám článek líbil a že necháte nějaký koment :)
Vaše PandaGirl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama