Knížky volají Fenris

18. května 2015 v 22:01
Ahoj, tady opět Fenris a stejně jako PandaGirl, jsem Bookholička. Páni, vážně to zní jako na sezení nebo na léčení. No, závislost jako závislost.

Co se týká tohoto projektu, nakonec jsem fakt ráda, že jsme se do toho s Pandou daly, obě milujeme knížky a doufáme, že třeba i naší závislost přeneseme na další. Takže, děkujte PandaGirl za její výmysl!

Pro tento blog a pro spoustu další, dokonce i FB stránek, mám zde Nick: Fenris. Někteří si nejspíš budou myslet, že je to ze hry Devil May Cry, ale jste na omylu!
Slovo Fenris mám přejaté od severského boha Fenryra, syn Lokiho, jež má podobu vlka. Sice tato přezdívka vznikla kvůli RPG, ale i tak jsem ji přejala do dnešních dní, protože mám i velkou slabost pro vlky. O čemž se i později dozvíte víc.Jinak, co o sobě dál? Ehmm... jsem silně sarkastický a ironický člověk, patří to ke mě a spousta lidí mě za to nenávidí. Dále miluju černý a morbidní humor, za což mě taky někteří nenávidí. Občas se jim nedivím.
Když nečtu knížky, tak chodím na vysokou školu, polouchám muziku- Metal, Rock, Instrumental, Rap, K-pop (Zajímavá směska já vím, ale prostě se nezaměřuji jen na jeden žánr muziky), koukám na anime, čtu mangu (otaku power!), koukám ráda na seriály- korejské sitcomy, dorama, The Big Bang Theory, Game of Thrones, South Park, Hannibal Lector, Two & Half men, Futurama,... a tak dále, jo a taky občas něco spatlám na plátno (Amatérský umělec).
Také stejně jako PandaGirl píšu povídky. Prošla jsem si už hodně obdobími, upíři, démoni, anime... Teď jsem se zasekla na povídkách s k-pop tématikou, s psychiatrickou tématikou a based on book- tudíž povídky na moje oblíbené knížky, ale tyhle povídky čte jen PandaGirl. A moc ráda je kritizuje. Hlavně můj pravopis. Což možná i někteří z vás poznají v tomto článku. Jsem velice vášnová čtenářka a říká se, že ten kdo čte je lepší v pravopise. Mě se tohle pravidlo obloukem vyhlo!

Zajímám se také o jiné kultury a jazyky. Nejvíce mě láká korejská a japonská kultura. Za svůj život jsem se stihla začít učit hned několika jazyků.(Půjdou za sebou podle toho, jak dobře je ovládám)
- Angličtina, Španělština, Ruština, Japonština, Korejština, Latina, Mandarínština. A tím jsem doufám vyčerpala mojí zásobu jazyků.

Inu, ale abych se vrátila ke knihám. Knihy miluji, svědčí o tom i to, že jsem se začala učit číst v mateřské školce.
Ale, co čtu teď? Hm, dovoluji si říct, že se neorientuji jen na jeden žánr, nebo na danou tématiku. Protože, když čtete jeden žánr, tak vás to brzy začnu nudit, nemůžu si pomoc, ale po čase mi to přijde jako jedno a to samé. Každopádně posledních pár let se orientuji spíše na fantasy a urban fantasy. Nedokážu říct, svou oblíbenou sérii nebo autora. I když, musím se přiznat, že teď u mě převládají vlkodlaci od autorky: Patricia Briggs a její serie- Mercy Thompson a Alfa & Omega.
Ale seznam knížek se tu ode mě objeví asi později, takže to teĎ necháme stranou.
Ráda čtu i odborné knížky, hlavně z oblasti psychologie a psychiatrie- kupodivu i tenhle obor studuji.

Hm, vyčerpávající slohovka, každopádně tohle jsem já, tak nějak. Kdyby byly dotazy, tak klidně pište, já sice od PandaGirl koušu, ale jen ty vyvolené.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama