Jak se spolehlivě pozná Bookholic?

27. května 2015 v 12:00 | PandaGirl |  ~Články~

Ahojt~
Tak dnes Vám přináším takový lehce nadlehčený článek o tom jak poznat Bookholica! Ne že by snad byla nějaká těžká věc. Ale i tak jsou tu jisté znaky, který Vám pomohou takového maniaka 100% rozeznat. Pozor, některé znaky platí i pro studenty, takže pozor, ať si tyto dvě odrůdy nepopletete!Znak 1. - Pokud dané osobě náhodou nahlédnete do tašky/batůžku/jiné přenosné věcičky, tak tam zahlédnete knihu! Pokud knihu nezahlédnete, tak nezoufejte. Určitě tam objevíte aspoň záložku. Správný Bookholic jí totiž nosí. Nikdy neví, kdy se rozhodne pořídit si novou knihu.

Znak 2. - Možná by tohle měl být první bod, ale už se mi to nehce pepisovat - Bookoholic čte a to pořád! Při cestě autobusem, metrem, autem ( pokud nemusí řídit - to pak bývá nevrlý ), na zastávce, v parku, někteří i za chůze ( věřte je to nebezpečný koníček! ), ve škole pod lavicí, v práci při obědě, na záchodě, ....
No prostě Bookholic si vždy najde možnost na to si přečíst "jednu" stránku.

Znak 3. - Začnou mu zářit oči, když uvidí knihkupectví, knihovnu nebo antikvariát.

Znak 4. - Pokud shodou náhod zajdete s dosud nezjištěným Bookholikem do knihkupectví v jeho revíru, tak ho tam zaměstnanci zdraví jako starého známého. A zásadně se nediví kupě knih, kterou si donese na pokladnu. Ještě se klidně zeptají: "Dneska jen tohle?"

Znak 5. - Zaskočí Vás prapodivnou hláškou, které se čistě směje jen on sám. Proč? Protože je to hláška z knihy kterou četl. Bookholikovi nevysvětlíte, že mudlové to neznají. Ehm, pardón, normální lidé :D

Znak 6. - V kině nebo při sledování filmu se nestydí za hlasitou kritiku. Přeci jen šel na ten film kvůli tomu, aby ho porovnal z knihou. Filmová adaptace prostě není dobrá, to je jasný a Vy to prostě musíte pochopit. Ještě lépe, přečíst si knihu!

Znak 7. - Když si Bookholik hluboce povzdychne, tak se neptejte. Pokud tu chybu uděláte, tak se dozvíte jaké problémy mají všechny postavy v knize nebo hůř, v sérii. Například, pokud čte sérii Nástrojů smrti od Cassandry Clare, tak věřte, že hodina Vám nestačí.

Znak 8. - Nikdy nemá peníze. Ovšem ne, že by mu sházeli. Tak nějak se mu vždy vytratí, když zajde do knihkupectví. Určitě je to místo zakleté!

Znak 9. - Bookholic Vám začne klidně povídát o knize a vůbec ho nezajímá, že Vás to nezajíma! On to prostě někomu říct musím, pochopte to!

Znak 10. - Nikdy se ho neptejte co to čte. Pokud Vám neodpoví, že "Knihu", tak Vám poví celý příběh do detailů. Pokud se poštěstí, tak i předchozí díly nebo snad jiné knihy od stejného autora.

Znak 11. - Když zavítáte do Bookholicovi kobky, tak nestačíte zírat na jeho knihovnu. On Vám s ledovým výrazem odpoví: "Ještě jich je málo, ale peněženka je zlo, které ne a ne porazit."

Znak 12. - Pokud ho pozvete na párty, tak bych s jeho účastí moc nepočítala. Většinou ten den dostane chřipku a musí večer strávit s čajem a knihou v postely. Jestliže příjde, tak je možné ho nalézt v koutě s.... knihou!

Znak 13. - Po dočtení dobré knihy je značně nevrlý. Pokud možno v těch okamžicích se Bookholikovy vyhýbat nebo mu z bezpečné vzdálenosti hodit čokoládu, a nebo ještě lépe novou knihu.

Tento článek berte z nadhledu jedná se pouze zdravou sebeironii, páč ve většině případech se jedná o mě nebo o Fenris, která svými nápady taky přispěla.

Vaše PandaGirl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlyn | Web | 28. května 2015 v 19:23 | Reagovat

Sedí na mě úplně všechno :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama