Introvertní x Extrovertní Bookholici

20. května 2015 v 17:59 | Fenris |  ~Články~
Stejně jako je každý lidský otisk originální, tak je tomu i u Bookholiců. Ale i tak si dovolím lehce katgorizovat.
Po rocích strávených s různými milovníky knih jsem si je začala řadit do dvou katagorií: Introvertní a Extrovertní. Pokud vám tyto dva výrazi ani nic neříkají, zeptejte se strýčka Googlu. Já vím, jak oroginální, ale vážně od čeho jiného vlastně ten internet je?

Nicméně, v tomto článku bych vám ráda rozvedla body pro obě katagorie. Doufám, že se vám bude líbit a třeba i pobaví.
INTROVERTNÍ BOOKHOLICI

1. U introvertních jedinců je občas i těžko poznatelné, že jsou vůbec milovníci knih!

2. Introvertní jedinci neradi čtou na veřejnosti. Proto je dnešní doba pro tyto jedince úžasná. Knihy se dají stáhnout do mobilů, tabletů a samozřejmě existují úžasné čtečky

3. Pokud se, ale stane, že introvertní typ si čte na veřejnosti, tak se snaží být, co nejvíce nenápadný a také se snaží, aby nebylo vidět, co čte.

4. Pokud je ve společnosti nových lidí, tak hned nezačne básnit o tom, které knihy čte nebo hodlá číst.

5. Nebo kolik místa mu doma zabírají knihy.

6. U některých introvertních jedinců se obejevuje syndrom "Noční sovy". Co si budeme povídat, pokud nemáte noční směnu, tak všichni kolem vás spí a nikdo vás neotravuje. Perfektní čas na čtení do časného rána a pak si přes den hrát na zombie!

7. Samozřejmě, pokud mají introvertní jedinci blízké přátelé, kteří také milují knihy, tak můžete čekat velice dlouhé dialogy. Třeba, která postava by měla umřít jako další.

8. Introverti, obecně, o sobě dávají vědět, co nejméně. Ale, i když je to šedá tichá myška, tak věřte, že ve své hlavě tvoří úžasné světy, nebo si přehrává oblíbené knihy jako film. Proto jsou i často "mimo".

9. Pokud je, v knize, štve nějaká postava, věřte, že je ve svých představách už minimálně stokrát zabili, ale vůbec to na sobě nedávají znát.

10. Ačkoli to jsou milovnici knih, tak je mají rádi na nějakém nenápadném místě, různě poschovávané a nebo ještě lépe, aby je nikdo neviděl. Tudíž na ně nechtěl sahat, pokládat otázky typu:"Ty tohle vážně čteš?", ale nejhůř!! Aby si někdo od nich nějakou knihu nechtěl půjčit!

EXTROVERTNÍ BOOKHOLICI

1. Je jasné, že jsou milovníci knih! Na první pohled vás to praští do očí.

2. Na veřejnosti rádi chodí s knihou v ruce, nebo v rovnou v náruči. A samozřejmě čím delší, tím lepší. Dělá to dojem, co?

3. Rádi čtou na veřejnosti, nebo abych byla přesnější, nevadí jim to. A ještě rádi nechají lidi vidět, co čtou. Třeba to někdo v metru nebo tramvaji náhodou četl taky. Další bookholic se do party vždycky hodí.

4. Nový lidé jim nevadí, jen co se s někým seznámí, čekají na možnost, kdy bude moc začít své oblíbené téma. Knihy. Co čtou, co četli, kolik mají knih a hlavně, jak jsou knihy skvělé! (Což samozřejmě jsou.)

5. Co se týče kvantity v jejich knihovnách, samozřejmě dělá to jistý dojem.

6. Extrovertní jedinci čtou v podstatě pořád, ať je den nebo noc, ale stejně si přes noc najdou těch pár hodin na tu zbytečnou činnost, které se říká spánek. Samozřejmě pokud zrovna nečtou něco, co akutně potřebují dočít. Jelikož už jsou za půlkou, tak by ten zbytek měli dočíst už jen z principu. A vualá je ráno.

7. Extrovertní jedinci se klidně "vykecávají" ze svých trablů ze světa knih, klidně i lidem, kteří znají tak maximálně povinnou školní četbu a ještě k tomu si to stejně hledají na internetu. Pokud v sobě dusí silné emoce, prostě je vypustí na prvního známého člověka, kterého uvidí!

8. Nevadí jim, když se kolem nic něco děje, oni se klidně přidají, ale počítejte s tím, že se stejně budou chtít bavit o knihách.

9. Pokud je v knize štve nějaká postava, tak to dost často dávají veřejnosti vědět. Ať žijí sociální sítě.

10. Jsou to milovnici knih a nestydí se za to. Proč by měli? Proto pokud k nim přijdete, první, co uvidíte bude pečlivě srovnaná knihovna, která vás udeří do očí. Účelně. Obdivuje ji majitel, takže vy ji musíte obdivovat taky!


Ale stejně, ať už se spíše řadíte k introvertním nebo extrovertním jedinců, stejně jste milovnici knih! To je hlavní!

Každopádně sama za sebe dodávám, že asi ne každý bude jen čistý introvert nebo extrovert, všichni máme svoje návyky, zvyklosti, ale stejně... Přiznejte se, že se v některých bodech sami vidíte! :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mclaves | Web | 28. prosince 2015 v 14:58 | Reagovat

jup, vydím se jak v introvertnosti, tak extrovertnosti.. :D jinak, bezva článek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama