Květen 2015

Stačí otevřít černobílý svět

31. května 2015 v 20:33 | PandaGirl |  >Téma týdne<
Zdravím vážení bookholici a bookholičky!

Tak a máme tu zase téma týdne. Co bych byla za správnou knihomolku, kdybych si černobílý svět nedokázala převédst na svoji nejmilovanější věc. Ano, na knihu!
Stačí jen otevřít barevný obal a naleznete černobílý svět. Černé písmenka se formují do slov, slova do vět a věty v příběh. To vše se odehrává na sněhobíloých stránkách.
O tom to všechno je! Je to černobílý svět, který Vám ovšem daruje něco, co jinde nezískáte. Neskutečně obrovské barevné dobrodružství, které Vám zvětší obzory. Může otevřít oči nebo snad i rozplakat. I když jsou to pouhá černá písmenka na ubohém bílém papírů, tak Vám dají neocenitelný dar. Dar barvy. Z tohoto černobíleho světa můžete získa škálů všech možných barev. Neuvěřitelný, že z něčeho takového může vzniknout něco tak obrovského.

No a nebyla bych to já, kdybych se svým "královstvím" nepochlubila :)


Vaše PandaGirl

Najdete nás i na facebooku: Insane Bookholics (klik)

Jak se spolehlivě pozná Bookholic?

27. května 2015 v 12:00 | PandaGirl |  ~Články~

Ahojt~
Tak dnes Vám přináším takový lehce nadlehčený článek o tom jak poznat Bookholica! Ne že by snad byla nějaká těžká věc. Ale i tak jsou tu jisté znaky, který Vám pomohou takového maniaka 100% rozeznat. Pozor, některé znaky platí i pro studenty, takže pozor, ať si tyto dvě odrůdy nepopletete!

Měsíční Píseň- Patricia Briggs

22. května 2015 v 21:27 | Fenris
Tak a je to tady, moje první recenze na knihu. Předem bych ráda řekla, že od toho radši neočekávejte objektivitu. Ale co můžete očekávat? Emoce, spoilery, moje výlevy a samozřejme spoustu informací.

Inu, moje první recenze začne prvním dílem ze série Mercy Thompson od autorky Patricia Briggs, která se ve svém psaní zaměřuje hlavně na fantasy a poslední dobou i urban fantasy. V celém článku se dozvíte, jak jsem se ke knize dostala, o čem ta kniha vlastně je, aby se neřeklo. Co se mi na knize líbí, nelíbí, jaké jsem z ní měla první dojmy a tak dále.

Tak doufám, že se vám moje recenze bude líbit.


!!POZOR ČLÁNEK MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Patricia Briggs

22. května 2015 v 21:07

Patricia Briggs

- Americká spisovatelka

- První román ji vyšel v roce 1993

- Ocenění: 2009 - Romantic times (Urban Fantasy Novel) - Zkřížené hnáty

Mercy Thompson


Krevní Pouto

Železný Polibek

Zkřížené Hnáty

Stříbrná Relikvie

Říční Znamení

Spálená Mrazem

Nocí Zlomená

Ohnivý Dotyk

Alfa & Omega

Štvanice

Loviště

Dvojí Spravedlnost

Smrtící Žár


Povídková sbírka

Mihotavé stíny

Recenze

22. května 2015 v 20:28
Zde můžete najít naše recenze na knihy. Naše názory jsou subjektivní a citově dosti zabarvený bych řekla. Rády se přečteme i Vaše dojmy z jednotlivých knih.
Recenze jsou řazeny abecedně podle autorů :)

Trailery k filmovým adaptacím, plus další novinky

21. května 2015 v 18:23 | PandaGirl |  <Knihy vs. Filmy>

Ahojte~

Tenhle týden se na YT objevily (nebo aspoň já je objevila) zajímavé trailery k filmovým adaptacím některých knih. Dobře, z těch trailerů co mám připravené, jsem četla pouze jednu knihu :D Se stává, taky nemůžu číst všechno, že? Tolik času momentálně nemám.

Pojďme přeskočit formality a rovnou k věci. Další novinku (videa budou pod článkem - je to přehlednější), kterou Vám chci říct trochu nadšeně a trochu nenadšeně, že se bude natáčet seriál ke knižní sérii Nástroje smrti! Seriál se bude jmenovat Shadowhunters. Už je vybráné skoro celé herecké obsazení. Abych pravdu řekla, tak nějak mě zklamalo, ale chápu, že do toho nemohli tak nějak šoupnout filmové herce, kteří své role zvládli dokonale. Jen prostě opět jsou tu děcivé rozdíly zevnějšku postav. Valentin je plešatý, Luke je černoch, Clary tak nějak poloblond a její matka zase brunetka. Tak prostě nevím kam, až chtějí zajít. Nejvíc jsem spokojená s představitele Simona, který je táááák cute :D No, rozhodně se těším, až to půjde do televizí a modlím se ať to nepokazí jako Upíří deníky!

TMI ve spárech Pandy a Vlkouše

21. května 2015 v 13:03 | PandaGirl |  ~Články~
Ahojte~
Přiznejte se, kdo četl sérii The Mortal Instruments (Nástroje smrti) od Cassandry Clare? Nebo aspoň kdo viděl film? Já se přiznám, že tu sérii mám rozečtenou. Prozatím mám přečtené tři díly a viděla jsem film. No, nad ním se budu rozpravovat asi někdy jindy. To je na dlouho a nechci si dnes zvedat tlak xD.
A proč to sem píšu? Noooo, na můj nátlak se Fenris pustila také do čtení, aby jsme mohly védst debaty na úrovni. No hlavně, aby jsme obě věděly o co tam jde a co se tam děje. Fenris je u prvního dílu, já někde na začátku čtvrtého. A co si budeme povídat, už jsem jí stéhla vykecat polovinu děje xD. Na svou obranu, ona se nebránila!

A teď zpět k tomu, proč to tady píšu a co má znamenat ten nadpis. Je to jeden z našich rozhovorů, který mě docela pobavil. Chtěla bych se s Vámi o něj podělit.
Takže dál tento článek obsahuje SPOILERY!!!!

Introvertní x Extrovertní Bookholici

20. května 2015 v 17:59 | Fenris |  ~Články~
Stejně jako je každý lidský otisk originální, tak je tomu i u Bookholiců. Ale i tak si dovolím lehce katgorizovat.
Po rocích strávených s různými milovníky knih jsem si je začala řadit do dvou katagorií: Introvertní a Extrovertní. Pokud vám tyto dva výrazi ani nic neříkají, zeptejte se strýčka Googlu. Já vím, jak oroginální, ale vážně od čeho jiného vlastně ten internet je?

Nicméně, v tomto článku bych vám ráda rozvedla body pro obě katagorie. Doufám, že se vám bude líbit a třeba i pobaví.PandaGirl a její návštěva knihkupectví

19. května 2015 v 20:58 | PandaGirl |  *Návštěvy knihkupectví*

Ahojte~
Dnes jsem byla na návštěvě svého revírního knihkupectví. Měla jsem tam cestu, protože jsem musela koupit dárek pro mamku - ano, moje mamínka patří do fans degenerace Levně a chutně -, která má o víkendu svátek. Ale, co lžu! Samozřejmě, že jsem si šla nakoupit hlavně pro sebe! Divné, že? :D
No a co jsem si vlastně koupila? Tentokrát jsem šáhla po knize Zakázaná hra - Lovec od L. J. Smith ( autorka Upířích deníků - ale ne jen jich! ). Tenhle výběr měl hned několik důvodů. Vzhledem k paperbacku byla kniha evidentně levnější. Stála 200,- kč. Ne, že bych na knihách nějak extra šetřila, ale přeci jen jsem pořád student, který nevydělává. Takže se musím občas mírnit. Další z důvodů byla sama autorka. Mám jí ráda, i když Upíří deníky se mi strašně zprotivily. Ostatní série, ale mám ráda. Tajemný kruh nebo Temné vize jsou hezké čtení. Proto jsem přesvědčená, že i tohle bude mít své Smithovské kouzlo. Navíc to má velmi hezkou obálku. Klučinu s nejmoudřejšíma očima, které vůbec mohly existovat.
Poslední z důvodů byla pozitivní recenze na kterou jsem narazila před pár měsíci. Fakt mě dobře naladila ke koupi této knihy. A tak jí mám! ....... Více v celém článku....

Z generace na generaci aneb knihovnické dědictví

18. května 2015 v 23:20 | PandaGirl |  >Téma týdne<
Ahojte~
Téma na tento týden je "Z generace na generaci". Mně k tomuhle napadá jediné. Knihy! Knihy co se předávají z generace na generaci. Téměř rodinné dědictví.
I já takovou knihu mám. Zdědila jsem jí po mamince, která jí měla od své adoptivní maminky a ta jí měla... No myslím, že dál pokračovat nemusím. Je to všem jasné. Kniha je ožmoulaná, otrhaná a celá zežloutlá. I přesto jí mám strašně ráda. Je to Karla a jiné povídky od Boženy Němcové. Ano, Boženka perlila a tu knihu mám ráda. Ty povídky jsou moc hezké. K tomu její historie. Pokaždé jí otevírám s posvátnou úctou.
Další rodinné dědictví je ze strany otce. Je to klasická Bible. U té mě tedy žádná posvátná úcta nejímá. Nejsem nábožencky založený člověk, ani to nijak neodsuzuji. Jen mě ty pohádky prostě nebaví. Ne, fakt doufám, že jsem Vás nikoho neurazila.
Určitě bych doma našla i více takových generačních knih. A věřte nebo ne, jsou pro mě důležité. Všechny si je chci uschovat a ukazovat svým budoucím dětem.
Máte doma i Vy nějaké takové knihy? A jaké? Jen se pochlubte? Co Jiráskovy Psohlavce nebo snad Máchuv Máj či Erbenovu Kytici? Jakýpak klasiky se Vám shovávají v knihovničce?

Vaše PandaGirl